Zadania i questy w grze

W grze Wiedźmin Pogromca Potworów oprócz standardowego chodzenia i zabijania potworów mamy również do wykonania zadania fabularne.

Zgodnie z informacjami jakie udało się uzyskać podczas rozmów z przedstawicielami firmy Spokko, która jest odpowiedzialna za realizację gry, warstwa fabularna Wiedźmina będzie podzielona na sezony.

Każdy sezon będzie tworzył jedną całość, ale w fabule znajdą się również elementy, które sprawią, że poszczególne sezony będą łączyły się w jedną, większą opowieść.
Nowe sezony będą ukazywały się w określonych odstępach czasu (najprawdopodobniej dwa sezony na rok).

Zaliczanie sezonów będzie możliwe tylko w kolejności ich ukazywania się. Jeżeli rozpoczniesz grę w momencie, gdy dostępne będą już np. trzy sezony, to nie będzie możliwości rozegrania zadań z trzeciego sezonu, bez wcześniejszego ukończenia poprzednich.

Gra zapamiętuje nasze decyzje na zawsze i nie ma możliwości ich cofnięcia. Wszystkie postacie w grze na zawsze pamiętają przebieg prowadzonych z nimi rozmów i w przyszłości będą się wobec nas zachowywać stosownie do tego, jak do tej pory zachowywaliśmy się wobec nich. Konsekwencje wyborów mogą wrócić do ciebie nawet po kilku sezonach, gdzieś daleko w przyszłości.

Wiedźmin – Sezon 1

W pierwszym sezonie Wiedźmina najpierw trzeba wykonać pierwsze cztery zadania. Dopiero potem otrzymuje się dostęp do pozostałych zadań.

Egzamin końcowy
Skrzydlaty złodziej
Wspólnicy
Przyzwoita zapłata
Co kryje się w Nemetach?
Pogromca powtorów
– Słona cena pychy
– Grzechy naszych ojców
– Licho nadało
– W sukurs
– Błędny ognik
– Wielkie grzybobranie
– Miecz w skale
– Intruz
– Ciemna strona pełni

Wiedźmin – Sezon 2

Sezon 2 w grze Wiedźmin Pogromca Potworów nie jest jeszcze dostępny.