Wielkie łowy – pierwsze wydarzenie w grze Wiedźmin: Pogromca Potworów

“Witajcie Wiedźmini!
Macie ochotę na więcej akcji i rzezi potworów?
Naostrzcie więc swoje miecze i przygotujcie się na walkę w specjalnym wydarzeniu “Wielkie łowy”, które potrwa do 30 września.
Na czas wydarzenia zwiększy się wasz zasięg interakcji z potwory z umiejętności “Aura wiedźmina” oraz potwory na mapie będą pojawiać się częściej.

Szczęśliwych łowów!”

Tymi słowami twórcy gry Wiedźmin: Pogromca Potworów (czyli firma Spokko) rozpoczęli pierwsze w historii wydarzenie w świecie gry.

Co dokładnie się zmieni?

W czasie trwania wydarzenia, czyli od 1 do 30 września zmieni się sporo.

Po pierwsze wasz wiedźmin będzie miał zdecydowanie większy zasięg (tak na oko to promień zasięgu zwiększył się co najmniej x2). Oznacza to, że obejmujesz teraz zasięgiem ogromny obszar w którym możesz podejmować walkę z potworem bez potrzeby bliższego podchodzenia do niego. Aktualny obszar jest naprawdę ogromny. Jest tak duży, że spora jego część nawet nie mieści się na ekranie. W praktyce oznacza to, że w zasadzie, żeby walczyć z potworami to wcale nie musisz nawet wstawać z kanapy. Zawsze w zasięgu jest coś, co możesz ubić.

Od potworów jest aż gęsto, a zasięg wiedźmina ledwo mieście się na ekranie

Po drugie pojawia się więcej potworów. I faktycznie częstość pojawiania się potworów jest zdecydowanie większa. Jest to mocno odczuwalne szczególnie w połączeniu ze zwiększonym zasięgiem. Po prostu niemalże nieustannie jest z czym walczyć, nie ruszając się nawet z miejsca.

Po trzecie umiejętność Wiedźmińska Aura przyciąga więcej potworów. Wiedźmińska Aura to umiejętność, która znajduje się w drzewku umiejętności w części Znaki. Nie trzeba jej wykupywać, ponieważ otrzymuje ją każdy gracz. Umiejętność działa tak, że co jakiś czas przyciąga losowego potwora i ten potwór pojawia się tuż obok gracza. Aktualnie Wiedźmińska Aura działa częściej, czyli przyciąga w tym samym czasie więcej potworów.

Kilka wniosków

Wydarzenie “Wielkie łowy” to w moim odczuciu nie tylko wielkie łowy na potwory, ale również wielkie łowy na graczy. Autorzy gry – poniekąd słusznie – postanowili znacząco ułatwić grę i przyciągnąć do niej większą grupę graczy. Szczególnie tych, którzy lubią pograć, ale niekoniecznie są głęboko zaangażowani w rozgrywkę. Cześć z tych graczy zagra i odstawi grę, ale części zapewne gra spodoba się na tyle, że zostaną z nią na dłużej.
Wydarzenie daje też szansę podniesienie poziomu swojej postaci graczom, którzy polubili grę, ale nie mogą poświęcać jej wiele czasu i wychodzić często z domu w poszukiwaniu potworów. Powszechnie wiadomo, że Wiedźmin: Pogromca Potworów to dość trudna gra, szczególnie w początkowej fazie rozgrywki, gdy postać jest na pierwszych poziomach doświadczenia. Początkujący gracz ma ograniczone możliwości podnoszenia poziomu postaci, ponieważ ze sporą częścią potworów nie jest w stanie podjąć walki (są dla niego za mocne). Pozostają więc tylko te najsłabsze, na których można się powoli “levelować”. W efekcie podnoszenie poziomu postaci na początku gry idzie opornie, mozolnie i ciężko. Może to zniechęcać mniej ambitnych graczy.
Aktualne wydarzenie eliminuje ten problem, ponieważ pojawia się sporo słabych potworów i każdy, kto zaczyna grę lub do tej pory miał problem z podniesieniem poziomu postaci, może to zrobić w miarę łatwo i szybko.
W praktyczne można w ciągu jednego dnia przeskoczyć kilka poziomów w górę, nie wstając nawet z fotela. Na wyższych poziomach gra staje się coraz przyjemniejsza.

Z punktu widzenia samej gry i dalszego jej rozwoju to dobry ruch. Gra żyje tylko wtedy gdy są gracze i mam nadzieję, że „Wielkie Łowy” się udadzą zarówno graczom jak i twórcom gry!

Zatem gracze i twórcy: Szczęśliwych łowów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.